fbpx

Každý správný muž má u sebe nůž!

od | Led 3, 2021 | Nezařazené | Žádné komentáře

Dnes si vyvrátíme jeden mýtus ohledně porodu.

Jednomu kamarádovi se stalo to, čeho se většina mužů děsí úplně nejvíc – jejich syn se narodil v autě.

Ano, byl to on, kdo chytal dítě do rukou… byl to on, kdo říkal ženě „zatlač“ (sám s odstupem času a smíchem připouští, že samozřejmě úplně zbytečně)… a ano, byl to taky on, kdo měl po porodu pocit, že musí okamžitě přestřihnout pupeční šňůru. 
Lovil tedy po kapsách svůj švýcarák, který díky bohu nenašel a proto pupeční šňůru nepřeřízl, uf!!

Vlastně ani nevím, zda měl v plánu ji před přestřižením podvázat nebo zda by řezal rovnou… no, to je snad lepší nedomýšlet. 
A tak mohla pupeční šňůra v klidu dotepat a syn dostal přesně to množství vlastní krve, které měl – všechnu!

Ano, přestřižení pupečníku, který ještě tepe, ochuzuje miminko o jeho krev. Díky tomu má pak méně živin, může mít nedostatek železa apod. Miminko má svůj oběh v bříšku spojený s maminčiným. V době porodu a po porodu se tyto oběhy pomalu oddělují a krev tak zůstává u miminka a placenty… a čím více jí miminko dostane tím lépe.

Nechte pupečník v klidu dotepat, žádejte to po své porodnici a zajistěte tak pro svoje miminko maximální možnou dávku živin do jeho životního startu.

 Vím, že v českém prostředí panuje stále rozšířená představa, že pupečník je potřeba přestřihnout hned. Ale když se nad tím zamyslíte, tak si sami uvědomíte, že k tomu není žádný pádný důvod a naopak je lepší u sebe hned ten nůž nemít

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *